[vc_row][vc_column][vc_tta_tabs style=”modern” color=”vista-blue” active_section=”1″][vc_tta_section title=”Właściwości” tab_id=”1472297466819-7f01f53f-7608″][vc_row_inner][vc_column_inner width=”2/3″][vc_column_text]Bezkonkurencyjna pod każdym względem. Rośnie najszybciej na świecie. Jest lekka i wytrzymała. Niemal każdą jej część można wykorzystać w przemyśle. Jako pierwsi w Polsce proponujemy dostawy najwyższej jakości sadzonek Paulowni oraz doradztwo w prowadzeniu plantacji.

Paulownia pochodzi z południowo-wschodniej Azji, ale aktualnie uprawiana jest w wielu miejscach na świecie z powodu szybkiego wzrostu oraz wysokiej jakości drewna. W ciągu od 8 do 10 lat osiąga wielkość, która pozwala na ścięcie, dorastając w tym czasie do wysokości ok. 15 metrów i średnicy ok. 50 centymetrów.
Przyrosty rzędu 1 metra sześciennego w ciągu 10 lat powodują wyjątkowo wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Z uwagi na swoje niezwykłe właściwości została nazwana drzewem przyszłości. Jest ceniona przez ekologów, ponieważ wzrasta tam, gdzie inne gatunki nie znajdują warunków do rozwoju. Dzięki temu nadaje się do zalesień i tworzenia ochronnych pasów zieleni.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″][vc_single_image image=”218″ img_size=”large”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_column_text]Właściwości:

– Najszybciej rosnące drzewo na świecie
– Dzięki ogromnym liściom produkuje znacznie więcej tlenu niż inne drzewa liściaste.
– Jest odporna na niskie temperatury, choroby pasożytnicze oraz owady.
– Posiada bardzo silny system korzeniowy – po pierwszym ścięciu odrasta ponownie umożliwiając zbiory w kolejnych czterech lub pięciu cyklach.
–  Produkuje ok. 1 m3 drewna w okresie 8 do 10 lat przy właściwej pielęgnacji i optymalnych warunkach.
– Drewno Paulowni jest  lekkie, ale bardzo wytrzymałe (waży połowę mniej niż sosna).

– Z wysokiej zawartości węgla wynika podwyższona wytrzymałość mechaniczna drewna na skręcanie, zginanie, rozrywanie.[/vc_column_text][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][vc_single_image image=”221″ img_size=”medium”][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zastosowanie” tab_id=”1472299714588-dd797349-239d”][vc_row_inner][vc_column_inner][vc_column_text]Zastosowanie:

– 70 procent objętości Paulowni stanowi jej pień, który może być wykorzystany do produkcji wysoko gatunkowego drewna. Pozostałe 30 procent (gałęzie, liście i kwiaty) mogą być przetworzone na biomasę.
– Drewno Paulowni jest łatwe w obróbce. Elastyczne, lecz nie odkształca się. Może być barwione, lakierowane oraz klejone. Jest odporne na działanie wody. Struktura jest jednorodna – bez sęków i żywicy.

Ze względu na niską wagę oraz nie wchłanianie wilgoci z zewnątrz, drewno znajduje zastosowanie w produkcji ekskluzywnych mebli np. do samolotów, jachtów, kamperów oraz wysokogatunkowych fornirów i sklejek. Produkowane są również jedne z najdroższych na świecie desek surfingowych, oraz sprzęt sportowy. Przemysł stolarski wykorzystuje drewno paulowni do produkcji np. okien, drzwi, lekkiej więźby, altan ogrodowych.
Jako pierwsi w Polsce proponujemy dostawy najwyższej jakości sadzonek Paulowni oraz doradztwo w prowadzeniu plantacji.
Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania. Oferujemy hybrydową, nieinwazyjną odmianę – krzyżówkę Paulowni tomentosa z Paulownią fortunei, która charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na niskie temperatury (do – 27°C).[/vc_column_text][/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Galeria” tab_id=”1472490102615-9259e126-c789″]

[/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Aktualności” tab_id=”1472297466750-23c80df8-1d83″][vc_wp_posts number=”5″][/vc_tta_section][vc_tta_section title=”Zamówienie” tab_id=”1472309375883-19cd42c6-d687″][vc_btn title=”Złóż zamówienie” color=”success” size=”lg” link=”url:http%3A%2F%2Fwww.bep-sa.pl%2Fdrzewka-paulownia|title:Zam%C3%B3wienie|target:%20_blank”][/vc_tta_section][/vc_tta_tabs][vc_empty_space][vc_empty_space][vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/2″][/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/2″][/vc_column_inner][/vc_row_inner][vc_empty_space][/vc_column][/vc_row]